Новости Экономика ввпгоскомстат

У минулому році падіння української економіки склало 15% - Держкомстат

base article image

Падіння валового внутрішнього продукту України за підсумками 2009 року становило 15% у порівнянні із 2008-м роком.

Про це повідомив державний комітет статистики України.

Цей показник – один із найгірших серед європейських країн, які так само, як і Україна, переживали фінансову кризу.

За даними Держкомстату, найбільше падіння економіки спостерігалося у першому кварталі 2009 року – понад 20%, але вже наприкінці року, у четвертому кварталі цей показник покращився і становив 7%, а у січні 2010 року – близько 7,5%. За офіційними даними, у минулому році розмір державного боргу України сягнув 35% валового внутрішнього продукту.

Попередник президента Віктора Януковича, Віктор Ющенко передав йому письмовий звіт про поточну економічну ситуацію в країні та прогнози її розвитку. Як випливає зі звіту, Ющенко очікує, що цього року пожвавлення станеться у всіх галузях економіки. Реальний ВВП і обсяг промислового виробництва зростуть на 3%, передусім через поліпшення ситуації в металургійній галузі. Віктор Ющенко також прогнозував збільшення реальних доходів населення у 2010 році на майже 7 відсотків.

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко під час виборчої кампанії та після неї заявляла, що економічну кризу в країні подолано зусиллями очолюваного нею уряду. Вона також прогнозувала поступове зростання економіки у 2010 році.

Однак, переможець виборів Віктор Янукович, а також його речники заявляють про вкрай складне фінансове становище країни. Микола Азаров, якого називають одним із претендентів на посаду прем’єр-міністра чи інший високий пост в економічному блоку уряду твердить, що на казначейських рахунках мінфіну коштів практично немає.

Тим часом, Верховна Рада досі не ухвалила державний бюджет на 2010 рік. У проекті бюджету, який пропонував уряд на розгляд парламенту, дефіцит бюджету мав становити 83 мільярди гривень, що викликало різку незгоду опонентів Юлії Тимошенко.

За матеріалами: «Бі-бі-сі»

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.