Новости Экономика правительствомвф

У Кабінеті міністрів переконані, що зміна уряду не вплине на приїзд місії МВФ

base article image

Зміна уряду не вплине на приїзд в Україну технічної місії Міжнародного валютного фонду.

Про це заявив в.о. міністра фінансів Ігор Уманський в кулуарах уряду, передав кореспондент ГолосUA.

«Плани щодо технічної місії МВФ, наскільки я знаю, стосувалися не політичних, а технічних... Найголовніше — це з'ясування ситуації як у сфері державних фінансів, державної статистики, так й у фінансовому секторі. Це (приїзд місії МВФ — ред.) не стосується наявності чи відсутності керівництва уряду. Я думаю, що це не вплине на МВФ», - сказав він.

Як повідомляв ГолосUA, віце-прем'єр-міністр Григорій Немиря в січні повідомляв, що в Україну прибуде технічна місія МВФ для підготовки отримання черговї частини кредиту. При цьому він не уточнив. Коли саме це відбудеться.

В. о. міністра фінансів І. Уманський й раніше повідомляв, що технічна місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) планує прибути до України 7 березня. Але постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр, коментуючи відповідну інформацію, повідомив, що на даний момент місія в зазначені терміни не планується.
Як повідомлялося, восени 2008 року МВФ вирішив виділити Україні близько 17 млрд. доларів у рамках програми stand-by.
З трьох виділених траншів на загальну суму майже 11 млрд. доларів перший в розмірі 4,5 млрд. доларів у листопаді 2008 року отримав Нацбанк.

Другий, у травні 2009 року, в розмірі 3 млрд. доларів був поділений навпіл між НБУ та урядом, а третій, у серпні 2009 року, розміром 3,5 млрд. доларів повністю пішов уряду, щоб полегшити виконання бюджету та закупити в Росії природний газ.

Виділення четвертого траншу в розмірі 3,8 млрд. доларів було заплановано на листопад 2009 року за підсумками третього перегляду програми.

Місія Фонду завершила роботу в Києві наприкінці жовтня 2009 року, однак не зробила позитивної заяви щодо завершення перегляду.

А. Береза

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.