Новости Экономика банккризисвихід

Україна повинна мати чітко визначені джерела фінансування бюджету - Світовий Банк

base article image

Дефіцит державного бюджету має визначатися відповідно до фінансових можливостей країни.

Про це заявив старший економіст Світового Банку Пабло Сааведра на прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, ситуація у фіскальній політиці України нині складна, і суспільству потрібно це пояснити. «Мають бути чітко визначені джерела фінансування державного бюджету, інакше повториться те, що було в минулому році… Дефіцит бюджету може бути такий, який країна може собі дозволити», - переконаний він.

П. Сааведра наголосив, що від впорядкованості фіскальної політики уряду залежить протяк інвестицій в країну. «Інвестори дивляться на фіскальну політику уряду… Якщо вона є неправильною, то інвестори не вкладатимуть свої кошти. Для країн, які не можуть правильно управляти своїми фінансами, вартість грошових ресурсів висока і доступ до них обмежений на багато років», - зазначив фінансист.

Він зауважив, що коли бюджет спрямований не на вихід країни з кризи, а на проживання, фінансування інфраструктурних проектів припиняється. Експерт Світового банку підкреслив, що є декілька шляхів налагодження ситуації у фіскальній політиці: змінити тарифи на газ, тепло, електрику, провести пенсійну реформу, переглянути пільги.

А. Йовик

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.