Новости Экономика нафтогазприбуток

НАК “Нафтогаз” України скоротив чистий прибуток майже в п'ять разів

base article image

Чистий прибуток НАК Нафтогаз України в 2009 році зменшився в 4,8 разів.
У минулому році чистий прибуток НАК Нафтогаз України зменшився порівняно з показником 2008 року (11,2 млрд грн) в 4,8 разу - до 2,3 млрд грн,

Про це повідомили в прес-службі компанії.

"Для коректного порівняння показників різних років потрібно виключити вплив зміни курсу національної валюти і результати від операцій з нарахування та списання штрафних санкцій", - сказано в повідомленні.

Як наслідок, вважають у Нафтогазі, відкоректований чистий прибуток НАК за 2009 рік складе 4 млрд грн, за 2008 рік - 5,4 млрд грн.

У “Нафтогазі” також повідомили, що протягом 2008-2009 років зріс розмір чистого оборотного капіталу НАК, який розраховується як різниця між оборотними активами підприємства і його поточними зобов'язаннями.

Так, станом на 31 грудня 2008 року - 5 млрд 056 млн грн, станом на 31 грудня 2009 року - 17 млрд 833 млн грн.

"Зростання величини чистого оборотного капіталу і коефіцієнта покриття стало наслідком збільшення оборотних активів НАК Нафтогаз України, що відбулося, в першу чергу, за рахунок збільшення запасів природного газу в ПСГ", - йдеться в повідомленні.

Крім того, протягом 2009 року НАК “Нафтогаз” України та її дочірніми підприємствами сплачено до державного бюджету 40,6 млрд грн.

Варто також зазначити, що дохід від реалізації товарів, робіт і послуг НАК “Нафтогаз” України за 2009 рік склав 87,4 млрд грн, що на 34% більше від доходу від реалізації, отриманого в 2008 році (61,6 млрд грн).

Тим часом у НАК “Нафтогаз” повідомили, що компанія веде переговори про реструктуризацію 22 млрд грн кредитної заборгованості перед Ощадбанком.

"За результатами вищевказаних переговорів був розроблений механізм обміну наявних кредитів, отриманих компанією від АТ Ощадбанк у 2008-2009 роках на внутрішні негарантовані і незабезпечені облігації НАК “Нафтогаз України", - йдеться в повідомленні.

У той же час, згідно з повідомленням НАК, реструктуризація передбачає збільшення середнього терміну погашення цих боргових зобов'язань з 1 року до 10 років. Також планується амортизація облігацій рівними частинами щоквартально, починаючи з 2015 року.

Якщо буде досягнута домовленість з цього питання, то це дозволить “Нафтогазу” зменшити витрати на обслуговування цих боргових зобов'язань на 300 млн. грн щорічно, а також вивільнити із застави ліквідні активи компанії.

Нагадаємо, що вчора, 4 березня, прес-служба НАК “Нафтогаз” України повідомила, що компанія повністю розрахувалася з Газпромом за імпортований в лютому газ.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.