Новости Экономика януковичроссиягтс

У Москві Янукович не говоритиме про ГТС

base article image

Президент України Віктор Янукович навряд чи запропонує створення газотранспортного консорціуму між Україною, Росією і ЄС.

Про це заявив експерт з енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

«Питання є надзвичайно сирим, неопрацьованим. Навряд чи українська сторона висуне якусь конкретну пропозицію. Сьогодні це можуть бути тільки розмови на рівні ідеї. Немає навіть правового поля для цього», - сказав експерт.

За його словами, ст. 7 закону України про трубопровідний транспорт забороняє робити будь-які дії з майном ГТС України: чи то приватизація, переведення в управління, надання оренди, чи користування.

О.Омельченко зазначив, що «Укртрансгаз» може самостійно заробляти 3-3,5 млрд. дол. щорічно, чого цілком достатньо для модернізації вітчизняної ГТС. Однак ці кошти не заробляються в зв'язку з недосконалістю управління. Тому, на його думку, треба не входити в консорціум, а змінювати систему управління.

Він додав, що в газотранспортному консорціумі Україна не зможе прокачувати 200 млрд. куб. м. газу на рік, про що заявляє оточення Президента. «Основним завдання Росії є диверсифікація маршрутів поставок — це їхня стратегія. Тож розраховувати, що Росія нарощуватиме поставки через Україну є колізією», - зауважив він, додавши, що з огляду на сьогоднішню ситуацію Україні буде важко прокачувати навіть 100-120 куб. м. газу в зв'язку зі скороченням споживання газу в Європі.

К. Коваленко

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.