Новости Экономика экономикавб

Економіст Світового банку вважає фіскальну політику проблемою номер один для України

base article image

Реальний бюджет, макроекономічна стабілізація, тарифна та пенсійна реформи, оптимізація системи оподаткування – одні з ключових складових виходу України з кризи, вважає старший економіст представництва Світового банку Пабло Сааведра.

«Фіскальна ситуація – це проблема номер один для країни. В Україні повинен бути такий дефіцит бюджету, який можливо профінансувати. Це той дефіцит, джерела фінансування якого чітко визначені, добре зрозумілі. Якщо цього не зробити якнайшвидше, на казначейському рахунку і далі не буде грошей, країна не зможе нормально фінансувати свої видатки, як і у 2009 році», — таку думку висловив на засіданні Фінансового прес-клубу, організованого за підтримки «Дзеркала тижня», представник Світового банку в Україні.

За словами Сааведра, неадекватна фіскальна політика відштовхує іноземних інвесторів від держави, унеможливлює розвиток інфраструктури, гальмуючи таким чином вихід країни з кризи.

«Мало хто замислюється над тим, що несвоєчасним відшкодуванням ПДВ ви обкладаєте експортерів додатковим податком. І це в той час, коли вони найбільше потрібні країні для відновлення зростання, і коли їм і так важко через погану глобальну кон’юнктуру», — зауважив економіст Світового банку.

Він підкреслив, що створення справедливого бізнес-середовища в Україні передбачає, зокрема, усунення податкових привілеїв, які існують в системі операцій з Кіпром. Нагальною потребою також є проведення тарифної реформи у комунальній сфері, яка, зокрема, передбачала б захист найбідніших верств населення через адресні програми, а також реформування пенсійної системи.

«У пенсійній сфері ситуація розвивається в такому напрямку, що її скоро вже не можна буде втримати. І це треба терміново виправити. Уряд уже не може дати раду зростаючому дефіциту. Якщо він збільшуватиметься далі, то через певний час система не витримає, вона просто завалиться. Добра новина — у тому, що пенсійну систему можна виправити за рахунок пенсіонерів, які мають найвищі доходи», — зазначив пан Сааведра.

Говорячи про перспективи співпраці України з міжнародними фінансовими інституціями, Пабло Сааведра зауважив, що, зокрема, Світовий банк надає пряму бюджетну підтримку через позики на політику розвитку тільки після того, як було проведено певну кількість заходів з реформування.

«На мій погляд, найважливіше — це не ті маяки, не ті показники, які обговорюються під час переговорів щодо угоди про позику, та й не сама позика. Найважливіше — щоб у тих, хто визначає в країні політику, була політична воля зібратися разом, дійти компромісу і розробити такий бюджет, який би допоміг громадянам країни», — резюмував старший економіст представництва Світового банку в Україні.


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.