Новости Экономика банккризис

Експерт: рекапіталізація банків була проведена бездарно

base article image

Рекапіталізація банків була проведена бездарно і не відновила довіру до банківської системи, про це заявив заступника міністра фінансів Олександра Савченко під час засідання Фінансового прес-клубу, організованого за підтримки «Дзеркала тижня».

За словами заступника міністра фінансів Олександра Савченко, рекапіталізація була здійснена принципово неправильно і не збільшила капітал банківської системи.

«Ми провели її бездарно», — зазначив Савченко, — «Ресурс є, ми його не використали. Ми — єдина країна, яка з 44 млрд. грн. на рекапіталізацію банків використала всього 24 млрд. Це абсолютно неправильне рішення».

«Пустили гроші на видачу депозитів — створили ще три банки-каліки. Їх треба якнайшвидше продати. А зараз після кризи йдеться про спеціалізацію банків. Не потрібні нам тисячі універсальних банків — потрібні клірингові, інвестиційні, банки розвитку. Світ став уже інший», — зауважив він.

Виконавчий директор Національного банку з економічних питань Ігор Шумило зазначив, що капіталізація під якою розуміється підвищення вартості активів свою функцію не виконала і кошти були проїдені.

«Кошти, внесені в капітал НАК «Нафтогаз», були використані як платежі за газ. Хіба така капіталізація підвищила вартість активів НАКу? Ні, вони були просто проїдені. Те саме, коли даються гроші державним банкам і збільшується їхня капіталізація. На кожен мільярд капіталу вони мають право надати кредитів на 10 млрд., залучивши для цього відповідні депозити. Але державні банки використали ці кошти або на латання дірок того ж «Нафтогазу», або на кредитування фінансово збиткових державних підприємств», — пояснив він.

Аналогічну думку висловив і екс-міністр фінансів, голова Українського фонду підтримки реформ Віктор Пинзеник.

«Мертві банки за будь-яку ціну рятуються і таким чином занапащають здорові банки. Я вже багато разів казав, що рекапіталізація — це відновлення капіталу, а не каса з видачі депозитів у період виборів. Потрібна негайна ліквідація несистемних банків», — зауважив Пинзеник.

У свою чергу член Ради Національного банку, народний депутат Василь Горбаль зазначив, що показник ефективності рекапіталізації – це збільшення пасивної бази та вкладання коштів у реальний сектор економіки, а не цінні папери держави.

«Той показник, який наводять представники Мінфіну, рапортуючи про ефективність рекапіталізації, — це рівень утримання депозитів. Це — хороший показник для тимчасової адміністрації, яка вводиться в банк, що перебуває в кризовому стану. Але вимірювати, наскільки банки відвоювали свої позиції, має інший показник — збільшення розміру його пасивів. А також — наскільки активно банк розпочав кредитувати реальний сектор економіки, а не цінні папери держави», – зазначив він на засіданні Фінансового прес-клубу, організованого за підтримки «Дзеркала тижня».


 

Погода
Погода в Киеве
Погода в Харькове
Погода во Львове

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.