Новости Экономика налоги бюджет

Бюджетний дефіцит можна покрити, якщо економіка буде зростати на 7% - експерт

base article image

Проблему дефіциту бюджету можна усунути, легалізувавши 10% тіньового сектору економіки, вважає директор Інституту економіки та прогнозування НАН України Валерій Геєц. На думку економіста, для ефективної стимуляції української економіки заощадження громадян слід трансформувати в інвестиції.

За словами вченого, ресурсів для покриття дефіциту бюджету в країні достатньо. Зокрема, 460 млрд. грн. ВВП сьогодні знаходяться у тіньовому секторі, підкреслив він.

“Якщо це врахувати і порахувати податкове навантаження загалом, то воно становить 32%. Це велике навантаження? Ні. Якщо ви відкинете 7—10% (як завжди в хороших країнах) тіньового обороту, у вас буде податкове навантаження 35%. Це велике навантаження? Ні. То є проблема дефіциту? Та її зовсім немає. Взявши із 460 млрд. грн. усього 10%, отримаємо близько 40 мільярдів податкових надходжень і вирішимо проблему дефіциту!”, – зазначив експерт на засіданні Фінансового прес-клубу, організованого за підтримки «Дзеркала тижня».

За словами Геєця, економіка не матиме дефіциту бюджету, якщо зростатиме на рівні 7%. «Якщо на рівні 3%, — а сьогодні закладена саме така модель, — державі не уникнути проблеми дефіциту», — пояснив він.

На думку директора Інституту економіки та прогнозування НАНУ, трансформація внутрішніх заощаджень в інвестиції – фундаментальне завдання держави.

«Якщо повернутися в 2000-й, заощадження становили 41,9 млрд., а інвестиції в основний капітал — 23,6 (розрив — 17,3 млрд.). 2001 рік — розрив 19,6 млрд., 2002 рік — 25,4, 2003-й — 23,3, 2004-й — 34,1, 2005 рік — 20,3 млрд. А далі пішло в інший бік. Схильність до заощаджень у країні висока, а інвестицій немає. Де вони?», – зазначив Геєць.


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.