Новости Экономика железная дорогаубытки

Збитки "Укразалізниці" від пасажирських перевезень у 2009 році становлять понад 5,2 млрд. грн.

base article image

Збитки "Укразалізниці" від пасажирських перевезень у 2009 році становлять понад 5,2 млрд. грн., у тому числі від приміських - 2,6 млрд. грн. Про це повідомила прес-служба "Укразалізниці".

У 2009 році залізниці України перевезли 490 млн. пасажирів.

"Однією із основних причин збитковості пасажирських перевезень є пільгові перевезення, які недостатньо фінансуються з бюджету", - йдеться в повідомленні.

У 2009 році бюджетами всіх рівнів на компенсацію за пільгові перевезення було передбачено 136,2 млн. грн. Залізницями перевезено пільгових категорій громадян на суму 509,9 млн. грн, що майже в 4 рази більше від суми, передбаченої бюджетом.

Загалом компенсації отримано лише 164,7 млн грн., що становить 32,3% від суми наданих послуг.

Значні кошти залізниці недоотримують за перевезення студентів та учнів професійно-технічних навчальних закладів. У державному бюджеті видатки на їх компенсацію із року в рік передбачаються в розмірі не більше 38,3 млн грн. Також скрутною залишається ситуація із компенсацією за перевезення дітей віком від 6 до 14 років. Видатки у державному бюджеті на покриття зазначених витрат не передбачаються взагалі. Вже протягом п'яти років залізниці надають пільговий проїзд дітям віком від 6 до 14 років за свій рахунок.

Якщо аналізувати надання послуг за перевезення пільгових категорій громадян з 2001 р., то вони збільшилися більш ніж у чотири рази, а компенсація за надані послуги залишилася майже на одному рівні.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.