Новости Экономика трубопровідроссияевропа

Росія планує побудувати «Північний потік» вже до кінця наступного року

base article image

Будівництво першої гілки трубопроводу «Nord Stream», який зв’яже Росію із Західною Європою в обхід України, буде завершено наприкінці 2011 року.

Як повідомили кореспонденту ГолосUA у прес-службі уряду РФ, про це прем’єр-міністр Росії Володимир Путін заявив під час зустрічі із головою уряду Швеції Фредриком Рейнфельдтом.

На початку поточного року Росія остаточно узгодила прокладання газопроводу по морському дну у територіальних водах Швеції, Німеччини та Фінляндії. «У квітні розпочнеться практична робота на морській ділянці. Наприкінці 2011 року система буде завершена», - наголосив Путін.

Як повідомляв ГолосUA, проект газопроводів «Північний потік» та «Південний потік» - з Росії до Західної Європи в обхід України – був розроблений внаслідок «газових воєн» між Києвом та Москвою. Останнім часом міжнародні експерти дедалі частіше висловлюють сумнів щодо доцільності цих проектів: політичної – після перемоги на виборах президента України Віктора Януковича та економічної – через прогнози про надлишок пропозиції газу в обсязі 200 мільярдів кубічних метрів у Європі до 2015 року.

Д. Кляхін  

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.