Новости Экономика укрзализныцяубытки

Збитки від пасажирських перевезень залізничним транспортом у 2009 році становлять понад 5,2 млрд. грн.

base article image

Збитки “Укрзалізниці” у минулому році від пасажирських перевезень складають 5,2 млрд. грн., зокрема, від приміських – 2,6 млрд. грн.

Про це ГолосUA повідомили в прес-службі Міністерства транспорту і зв'язку.

У 2009 році залізниці України перевезли 490 млн. пасажирів.

Однією із основних причин збитковості пасажирських перевезень є недостатнє фінансування пільгових перевезень. Так, у 2009 році бюджетами всіх рівнів на компенсацію за пільгові перевезення було передбачено 136,2 млн. грн., тоді як залізницями перевезено пільгових категорій громадян на суму 509,9 млн. грн. – тобто, майже в чотири рази більше від суми, передбаченої бюджетом.

Як наголосили в прес-службі, упродовж останніх місяців року залізниці здійснювали перевезення пільгових категорій громадян за власний рахунок.

Загалом компенсації отримано лише 164,7 млн. грн., що становить 32,3% від суми наданих послуг.

Значні кошти залізниці недоотримують за перевезення студентів та учнів професійно-технічних навчальних закладів. У державному бюджеті видатки на їх компенсацію із року в рік передбачаються в розмірі не більше 38,3 млн. грн.  

Також скрутною залишається ситуація із компенсацією за перевезення дітей віком від 6 до 14 років - видатки у державному бюджеті на покриття зазначених витрат не передбачаються взагалі, і вже протягом п’яти років залізниці надають пільговий проїзд дітям віком від 6 до 14 років за свій рахунок.

Якщо аналізувати надання послуг за перевезення пільгових категорій громадян з 2001 року, то вони збільшилися більш ніж у чотири рази, а компенсація за надані послуги залишилася майже на тому самому рівні.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.