Новости Экономика европагаз

Американські ЗМІ: Європа рухається у сторону забезпечення енергетичної незалежності

base article image

Європа знайшла шлях як зменшити власну залежність від російського газу.

Так стверджує видання "The Wall street journal". (http://online.wsj.com/article/SB10001424052748704187204575101344074618882.html?KEYWORDS=russia)
 
"Видобування природного газу із нетрадиційних родовищ скоріше за все дасть ЄС можливість уникнути залежності від російського газу та його транспортації через Україну", - пише газета та додала, що США вже перетворилися із імпортера газу у потенційного експортера завдяки технологічним досягненням, які дозволяють видобувати газ із родовищ слану та кам'яного вугілля.

У Європі, додало видання, така практика може змінити геополітичну розстановку сил та зробити із Москви більш згідливого та надійного постачальника та партнера.

Однак, наголосило видання, для того щоб зменшити свою залежність від російського газу в Європи немає необхідних ноу-хау та бурової інфраструктури.

До того ж стрімкому освоєнню нетрадиційних запасів заважатиме порівняльна дорожнеча робочої сили та більш жорсткі екологічні норми.

"Не дивлячись на перешкоди, стимулами для освоєння для нетрадиційних родовищ можуть слугувати два факти: газ - екологічно чисте паливо (європейські запаси газу знаходяться на межі) та бажання завоювати незалежність від тих держав, внутрішню та зовнішню політику яких, ЄС та Америка вважає проблематичною", - резюмувала газета.

Л. Дубенко


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.