Новости Экономика минздравкотли

МОЗ тимчасово заборонило виробництво та реалізацію бездимохідних газових котлів

base article image

За ініціативою Держгірпромнагляду Міністерство охорони здоров'я тимчасово заборонило виробництво та реалізацію бездимохідних газових котлів.

Про це ГолосUA повідомили в прес-службі Державного комітету з питань промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду.

Одинадцятого березня цього року в місті Лебедин Сумської області було знайдено тіло чоловіка у власній квартирі. За попереднім висновком – він самовільно встановив у ванній кімнаті газовий водонагрівач з виводом продуктів згоряння в приміщення та конвектор у житловій кімнаті. Через грубі порушення чадний газ сконцентрувався у помешканні, через що смертельно отруївся власник квартири. Встановлювати це обладнання і постійно перевіряти якість роботи повинні були спеціалізовані підприємства, говориться в повідомленні.

За даними відомства, це вже не перший подібний нещасний випадок, пов’язаний з встановленням бездимохідних газових водонагрівачів з виводом продуктів згоряння у помешкання. Тільки за цей рік сталося 4 подібні випадки, постраждало 10 осіб, 4 загинуло.

На звернення Держгірпромнагляду, Міністерство охорони здоров’я тимчасово заборонило виробництво, використання та реалізацію бездимохідних газових водонагрівачів з виводом продуктів згоряння у помешкання незалежно від виробника та країни. Також Міністерством запропоновано провести спільні з Комітетом перевірки підприємств, установ та організацій, що займаються виробництвом, чи реалізацією зазначеного обладнання.

Довідка: Бездимохідні газові водонагрівачі з виводом продуктів згоряння у помешкання призначені для короткочасної роботи, наприклад, підігріти воду, щоб помити посуд. Робота цього обладнання допускається лише тоді, коли за допомогою трьоходового газового крану вимикається один з газових приладів, наприклад, газова плита; об’єм кухні повинен мати певні розміри, а кімната повинна бути обладнана вентиляційним каналом та сигналізатором мікроконцентрації оксиду вуглецю (чадний газ) з автоматичним відключенням подачі газу до водонагрівача.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.