Новости Экономика мвф прбюджет

Уряд не «лататиме» бюджет грошами МВФ - ПР

base article image

Нинішній уряд не буде спрямовувати гроші від Міжнародного валютного фонду на «латання» бюджетних дір та на пряме проїдання, як це робилося з другим і третім траншем попереднім урядом.

Про це заявив народний депутат, представник фракції Партії регіонів Олексій Плотніков у ефірі «5 каналу».

«Можна отримати гроші від МВФ і їх проїсти, а можна пустити їх на щось інше, починаючи від тієї ж рекапіталізації банків, закінчуючи фінансуванням певних програм, які йдуть на розвиток держави. Цим відрізнятиметься використання грошей нинішнім урядом від попереднього». – сказав він.

На запитання про те, чи будуть використані кошти МВФ для покриття дефіциту держбюджету, О. Плотніков відповів: «Ніхто не буде покривати бюджетний дефіцит виключно за гроші МВФ. Там дещо інші механізми покриття дефіциту, випуск цінних паперів, і таке інше. Не за рахунок прямих запозичень».

Він також відкинув думку про те, що дефіцит держбюджету може бути покритий друком грошей. «Це інфляційний шлях, який через два-три місяці призводить до зростання інфляції. Тоді немає жодного сенсу взагалі покривати дефіцит», - підкреслив народний депутат.

За словами Олексія Плотнікова, для наповнення бюджету нова влада планує втілити одну з програмних засад Віктора Януковича стосовно зниження податкового тиску. «Краще, щоб більше платили потрошку. Це виведе економіку з тіні», - сказав О. Плотніков.

І. Носальська

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.