Новости Экономика бюджетдефицит

Ігор Уманський озвучив свої цифри дефіциту бюджету та Пенсійного фонду

base article image

Фактичний дефіцит державного бюджету у 2009 році склав 20,4 мільярди гривень.

Про це колишній виконувач обов’язків міністра фінансів України Ігор Уманський заявив в понеділок ввечері в ефірі «5 каналу».

« Ви розумієте, є декілька градацій перекручувань. Є брехня, велика брехня і статистика. Цю статистику можна подавати з огляду на той результат чи той ефект, який хочуть досягнути. Насправді, фактичний дефіцит державного бюджету за 2009 рік складає 20 мільярдів 400 мільйонів гривень при, підкреслюю, плановому дефіциті майже в 33 мільярди гривень», - наголосив фінансист.

При цьому він послався на офіційний звіт виконання державного бюджету за минулий рік, який був опублікований, за його словами, в «Урядовому кур’єрі». Ігор Уманський також нагадав, що деякі «фахівці» прогнозували дефіцит бюджету минулого року на рівні 180 – 160 мільярдів гривень.

Ігор Уманський також спростував інформацію про дефіцит Пенсійного фонду у розмірі 25 мільярдів гривень.
«Станом на 1 лютого заборгованість Пенсійного фонду перед бюджетом виникла внаслідок надання позапланових позичок, саме позичок, це не дотації планові, які є в бюджеті, складала 25,6 мільярди гривень. Тобто реальна касова дірка, яка виникла, яка дійсно була і є сьогодні в Державному казначействі, безумовно, пов’язана, в першу чергу, з розбалансованістю бюджету Пенсійного Фонду», - пояснив він.

При цьому колишній урядовець запевнив, що у пенсіонерів не має підстав для хвилювання. «безумовно, і Пенсійний фонд, і уряд, і міністерство фінансів забезпечать у повному обсязі виплату всіх зобов’язань і тут, я думаю, сумнівів бути не має», підсумував він.

Водночас, І. Уманський наголосив, що без збалансування бюджету Пенсійного фонду будувати бюджетну політику на 2010 рік не можна.

Нагадаємо, що за даними віце-прем’єр-міністра України Сергія Тігіпка на сьогоднішній день дефіцит бюджету в країні складає 40 мільярдів гривень.

А. Береза

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.