Новости Экономика правительствогарантії

Тимошенко «забрала» держгарантії

base article image

У останній день своєї роботи на посаді Прем'єр-міністра Юлія Тимошенко скасувала свої рішення про надання гарантій для закупівлі в кредит товарів і послуг для таких держпідприємств, як “Украгролізинг”, “Укрмедснаб”, “Укрвакцина”, “Політехмед”.

У числі скасованих виявилося і резонансна постанову Кабміну про надання держгарантій іноземному кредитору «Укрпротез» на $400 млн. Ці кошти підприємство повинно було витратити на закупівлю автомобілів для інвалідів у заводу однопартійця Ю. Тимошенко Таріела Васадзе. “Рішення «обнулити» було прийнято, для того, щоб уникнути звинувачень з боку діючого Кабміну, що, мовляв, після Тимошенко залишилися величезні борги”, - пояснив на умовах анонімності чиновник, який працював у Кабміні Ю. Тимошенко.

Обурений лобіюванням Прем'єр-міністром Ю. Тимошенко бізнес-інтересів своїх однопартійців і суттєвим нарощуванням держборгу (бюджетом-2009 Кабміну було дозволено видати держгарантій на 37 млрд. грн. Ще в жовтні ця сума вже була перевищена) третій Президент Віктор Ющенко кілька разів призупиняв виділення урядових гарантій, але Кабмін приймав постанови повторно. Так, уряд три рази дозволяло «Укрмедснабу» залучити $500 млн. під держгарантії, а В. Ющенко тричі зупиняв цей дозвіл. Закінчилося все зверненням Президента в грудні минулого року до Конституційного Суду з приводу легітимності постанови про видачу Кабміном держгарантій на суму 1,3 млрд. грн. під проекти «Украгролізингу». Однак у березні цього року Конституційний Суд своєю ухвалою відмовив Президентові країни в розгляді цих справ.

Екс-міністр Кабінету Міністрів Петро Крупко повідомив, що уряд Ю, Тимошенко скасував тільки ті постанови про держгарантії, які не набули чинності. «Ми не хотіли залишати новому Кабміну наші рішення з незрозумілими перспективами, з огляду на, що вони були заблоковані Президентом і оскаржені в Конституційному Суді», - зазначив він. Наприклад, Кабмін скасував 818-ту постанову, яким надавав гарантії кредитору, погодився видати позику «Укрмедснабу» на $ 400 млн. для закупівлі медтехніки.  

За матеріалами: Дело

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.