Новости Экономика газтарифы

Ціни на газ потрібно піднімати тільки разом з проведенням реформ — експерт

base article image

Підвищувати тарифи на газ необхідно проводити тільки у комплексі з іншими реформами галузі.

Таку думку експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко висловив сьогодні на прес-конференції у Києві, передав кореспондент ГолосЮА.

За його словами, підвищення ціни це лише один з кроків, який сам по собі “нічого не дасть”.

“При тому рівні управління НАК “Нафтогаз”, який є сьогодні, компанія практично не є акціонерним товариством, вона працює, як додаток до Кабінету міністрів. І ми знаємо, що останні голови правління фактично були касирами уряду, вони нічого не вирішували. Тому, якщо не змінити саму структуру і саму систему управління НАК “Нафтогаз”, не зробити цю компанію публічною, не підвищити якість корпоративного управління компанією, то ці кошти, які надійдуть від підвищення цін, зникатимуть, як зникали раніше”, - наголосив він.

Окрім цього, на думку В. Омельченка, державі необхідний закон про функціонування газового сектору України.

“Газ грає таку велику роль у економіці, а закону до цього часу немає. Я знаєю, що було 6 проектів даного закону і всі вони були в доволі сирому вигляді, включаючи останній урядовий. Прийняття цього закону є першочерговим кроком для реформування газотранспортного сектору. Підвищення цін на газ дасть ефект тільки у комплексі з реформуванням “Нафтогазу” відповідно до брюсельської угоди, а також разом з прийняття закон про функціонування сектору”, - підсумував аналітик.

А. Береза

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.