Новости Экономика газопроводгерманияроссия

Гроші на будівництво "Північного потоку" знайдено

base article image

Представники консорціуму зі спорудження газопроводу «Північний потік» (Nord Stream) уклали угоду про фінансування першої фази будівництва обсягом у 3,9 мільярда євро.

Майбутнім газопроводом, як очікується, транспортуватимуть по дну Балтійського моря блакитне паливо з Росії до Німеччини. Як повідомили акціонери «Північного потоку», понад три мільярди євро коштів буде отримано за рахунок кредитів і 800 мільйонів євро – самостійне фінансування.  

До 26 банків, які кредитуватимуть будівництво, належать Royal Bank of Scotland, німецький Commerzbank і французький Societe Generale. Маттіас Варніг, керівник проекту Nord Stream, налаштований оптимістично: «Перша фаза фінансування показала, що інвестори розглядають «Північний потік» як чудове капіталовкладення», - відзначив Варніг.

Початок будівництва газопроводу, котрий постачатиме російський газ до Німеччини та інших європейських країн в обхід України, має початися першого квітня. Кошти на його спорудження складатимуть 7,5 мільярдa євро. Вже з 2011 року, як очікується, трубопроводом почнуть транспортувати перші кубометри газу. За попередніми розрахунками, щороку цим маршрутом до європейських країн доправлятимуть 27,5 мільярдів кубометрів газу.

Частка російського енергетичного концерну «Газпром» у Nord Stream становить нині 51%, німецькі компанії EON і BASF/Wintershall мають кожна по 20%, нідерландський постачальник Gasunie - 9%. Також бажання приєднатися до консорціуму виявив французький енергетичний концерн GDF Suetz.
 

За матеріалами "Німецької хвилі"

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.