Новости Экономика киевцены

Київ посідає 123 місце у світі за дорожнечею життя

base article image

Київ посідає 123 місце у світі за дорожнечею життя.

До такого висновку прийшла компанія “Economist Intelligence Unit”, підрахувавши витрати, які доведеться понести для проживання в столиці України.

За рік експерти не помітили в Києві особливих змін: у 2009 році ми займали 124 місце і були сусідами в рейтингу зі столицею Парагваю Асунсьйоном і містом в ПАР Йоханнесбургом.

Нині ж Київ обігнав на одну позицію столицю Парагваю.

Щоб розрахувати рівень дорожнечі, експерти враховували 122 показники: вартість їжі, одягу, проїзду в транспорті, ліків, тютюну, алкоголю, оренди житла.

Вітчизняні фахівці вважають, що це дуже суб'єктивно. «Умови життя в містах дуже різні. Наприклад, у США майже не користуються громадським транспортом, а в Європі навпаки», - сказав економіст міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

Як повідомив редактор рейтингу Джон Коупстейк, той факт, що позиція Києва майже не змінилася, пов'язаний зі стабільністю гривні в другому півріччі минулого року. У позаминулому році, коли різко виріс курс долара, ми «подешевшали» на 59 пунктів.
 
Якщо порівняти ціни у найдорожчих містах рейтингу, в Москві, яка зайняла 45 місце, і в Києві, то в нас вони є нижчими. У Москві середня зарплата на рівні 33 000 рублів (8 тис. 250 грн).

Щоб зняти однокімнатну квартиру на околиці столиці Росії, потрібно заплатити від 16 тис. руб, тобто 4 тис. грн (у Києві ціни стартують від 2 тис. грн). Випити чашку кави - як мінімум 30-40 грн, у Києві - 10 грн.

У найдорожчому Парижі ціни дійсно чималі. Середня зарплата тут становить 3 тис. євро. Наприклад, разовий проїзд в метро обійдеться в 1,6 євро (17,6 грн), обід в кафе для однієї людини - 10 євро (110 грн).

Найдешевшим у рейтингу виявився Мумбаї (Бомбей). Наприклад, оренда трикімнатної квартири в центрі тут обійдеться в 7 тис. 800 рупій на місяць (1 тис.300 грн). У нас така квартира коштувала б близько 4,5 тис. грн, кілограм картоплі чи помідорів тут коштує 10 рупій (близько 1,5 грн), а кілограм свіжої риби - 50 рупій (8 грн).

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що найдорожчим містом для життя є Париж.

Москва спустилася з 31-го на 45-е місце, завдяки ослаблення рубля по відношенню до долара. Зараз столиця Росії за вартістю життя зрівнялася з Ріо-де-Жанейро.

За матерiалами: Сегодня

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.