Новости Экономика кабминпрограмма

Клюєв готує програму Кабінету Міністрів

base article image

Паралельно з підготовкою держбюджету готується програма Кабінету Міністрів.

Про це заявив перший віце-прем’єр-міністр України Андрій Клюєв, повідомили ГолосUA в прес-службі уряду.

«Перша і основна задача уряду — ухвалити бюджет, який в квітні буде подано до Верховної Ради», - заявив він.

«Щоб створити бюджет, нам потрібно ухвалити по всіх міністерствах, відомствах та держмонополіях програми розвитку… вирішити, наприклад, чи будемо зараз будувати мости через Дніпро чи не будемо, багато питань і по підготовці Євро-2012. Ці програми повинні вже передбачати стимули для росту економіки. Це завдання двох-трьох тижнів. І завдання дуже серйозне», - заявив А. Клюєв. За його словами, паралельно готується програма діяльності уряду на базі програми Президента України Віктора Януковича.

У зв'язку з цим А. Клюєв серед інших стимулів сказав про плани з поступового зменшення ПДВ та податку на прибуток до 15%. «При підготовці Євро-2012 у нас буде маса будівництв, крупні інфраструктурні проекти – дороги, аеропорти, стадіони. Все це стимулює пожвавлення внутрішнього ринку», - сказав він.

За словами першого заступника керівника Кабінету Міністрів, для початку економічного зростання у першу чергу необхідно створити клімат для інвестицій, у тому числі в інфраструктуру. Будемо реалізовувати фінансові ресурси в конкретних проектах, які повинні здійснювати лише українські підрядники та постачальники, сказав він.

«Окрім цього, у кожній галузі визначаються так звані «точки зростання» - це підприємства чи монополії, в які необхідно вкладати додатковий ресурс, і тоді вони за собою починають витягувати масу інших підприємств-суміжників». «Таким чином, пожвавлюється ціла галузь, цілий регіон. Ми загалом налаштовані створювати, будувати, творити, і нас абсолютно не цікавить зведення політичних рахунків», - додав А. Клюєв.

Говорячи про плани уряду щодо приватизації крупних вітчизняних держпідприємств, він зазначив, що «найбільш невдячна справа – це продавати те, що було створено українським народом». А у випадку, якщо виникне необхідність в приватизації яких-небудь стратегічних об’єктів – А. Клюєв передбачає спеціальні рішення уряду та парламенту. На думку першого віце-прем’єра, у першу чергу уряд повинен налагодити ефективне управління державною власністю. «Не так, як зараз – від зборів акціонерів до зборів. Повинен бути чіткий та жорсткий контроль. Припустимо, підприємство дає прибуток - добре, якщо збитки – чому, там же є частина державної власності?! Тобто, потрібно розбиратися з кожним підприємством окремо, і цим будуть займатися всі галузеві керівники», - заявив він. 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.