Новости Экономика правительствогтсконсорціум

Клюєв пояснив, чому потрібно передати ГТС в концесію

base article image

Перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв виступає за передачу газотранспортної системи в концесію газотранспортному консорціуму, власниками якого виступлять Україна, Росія і Європейський Союз.

Про це він повідомив в інтерв'ю журналу "Профіль".

"Це має бути тристоронній проект. Створюється він українською стороною, Росією - постачальником газу і ЄС - споживачем. Окремо потрібно прийняти закон про передачу в концесію ГТС, а після цього передати її газотранспортному консорціуму. Ніхто не зазіхає на трубу, усе залишається в держвласності", - сказав Клюєв.

Він підкреслив, що реалізація цього проекту допоможе залучити інвестиційні ресурси для модернізації ГТС і зберегти обсяг транзиту газу через територію України.

Клюєв також повідомив, що уряд буде домагатися перегляду умов газових контрактів між Україною й Росією.

Нагадаємо, на початку березня Президент Віктор Янукович повідомив, що Україна має намір домагатися доступу до газових родовищ у Росії при створенні газотранспортного консорціуму.

В 2002 році Україна й Росія домовилися створити міжнародний газовий консорціум, у січні 2003 року "Нафтогаз України" і російський "Газпром" зареєстрували консорціум як юридичну особу із часткою кожної з компаній по 50%.

У травні 2004 року "Нафтогаз України", "Газпром" і Ruhrgas AG (Німеччина) домовилися про умови участі німецької сторони в консорціумі.

Газотранспортний консорціум створений у форматі, що передбачає будівництво газопроводу "Богородчани-Ужгород", а також залучення міні-газопроводів "Торжок-Долина" і "Івацевичі-Доліни", яка зараз простоюють.


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.