Новости Экономика fatfаубукраина

Держфінмоніторинг України спростував інформацію про включення країни до чорного списку FATF

base article image

Повідомлення про включення України до чорного списку FATF не відповідають дійсності.

Про це повідомили в Асоціації українських банків (АУБ).

"В Асоціації українських банків висловлюють занепокоєння з приводу поширення в ЗМІ недостовірної інформації про включення України до чорного списку FATF", - йдеться в повідомленні організації.
   
АУБ провела консультації з цього питання з керівництвом Державного комітету фінансового моніторингу України, де підтвердили, що така інформація не відповідає дійсності.
   
"Жодного рішення щодо внесення України до чорного списку FATF не приймала. Більш того, навіть засідання з цього приводу FATF не проводила", - йдеться в повідомленні АУБ.
   
В Асоціації пояснили, що, насправді, минулого тижня у Страсбурзі відбулося не засідання FATF, а пленарне засідання Комітету експертів Ради Європи з питань взаємної оцінки заходів протидії з взаємної оцінки заходів протидії «відмиванню» коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL).

"За результатами цього засідання було прийнято рішення про залишення України у другій групі країн, в яких існують недоліки законодавчого поля. До цієї групи Україна відноситься вже більше двох років", - кажуть в АУБ.

Також існує третя група, резюмують в Асоціації, - країни, які мають стратегічні недоліки національної системи боротьби з брудними коштами, і четверта група - країни, які перебувають під особливим режимом санкцій. До двох останніх груп Україна не відноситься, тому вона поки що ніяк не може бути включена до "чорного списку" FATF.
   
У той же час, перший віце-президент АУБ Володимир Бондар заявив, що в Асоціації розцінюють "розповсюдження у ЗМІ неправдивих відомостей як сплановану диверсію, спрямовану на штучне нагнітання паніки і підрив довіри до України та національної банківської системи".

За матеріалами: Корреспондент

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.