Новости Экономика инвесторыапк

Іноземні інвестори зацікавились аграрним сектором України

base article image

Інтерес іноземних інвесторів до України зберігся на передкризовому рівні. Однак змінилися пріоритети. Тепер їх більше цікавить сільське господарство, наголошують в українському центрі сприяння іноземному інвестуванню.

Японія, Корея та Китай нині найактивніше прагнуть інвестувати в українську економіку. Здебільшого вони зорієнтовані на довгострокові проекти. Про це розповіла директор Українського центру сприяння іноземному інвестуванню «InvestUkraine» Олена Ганцяк-Каськів. За її словами, також зараз є чимале зацікавлення Україною інвесторів з Південної Америки та Євросоюзу, зокрема з Німеччини та Голландії. Ці вкладники готові працювати в Україні навіть за умови високих ризиків, зауважила Ганцяк-Каськів.

Раніше було багато запитів від машинобудівних компаній, але криза завадила їм працювати, продовжила директор Українського центру сприяння іноземному інвестуванню. Зокрема, зірвався проект з Peugeot Citroen на 700 млн. євро, на які компанія планувала побудувати в Україні два заводи. «Зараз інтерес є інвестувати в стратегічні довгограючі проекти пов’язані із сільським господарством та переробкою. Адже продовольча криза вже активно прогнозується», - повідомила Ганцяк-Каськів.

За словами чиновниці, особливу увагу з боку інвесторів викликають і такі інноваційні сфери, як технології, ІТ, відновлювальна енергетика. «Все це було активно до кризи, але зараз особливо цими сферами цікавляться. Сфери керовані ринком, такі я к нерухомість, не мають такого попиту зараз», - зауважила директор Українського центру сприяння іноземному інвестуванню «InvestUkraine».

Ганцяк-Каськів наголосила, що інвестори не вимагають від України якихось особливих преференцій чи податкових пільг, а хочуть зрозуміти, чи є тут нормальний інвестиційний клімат. «Вони хочуть співпраці в створенні умов, а потім, щоб не заважали працювати», - підкреслила директор Українського центру сприяння іноземному інвестуванню. Серед проблем, як наголосила Ганцяк-Каськів, закордонні інвестори називають у першу чергу невчасне повернення ПДВ.

За матеріалами "Німецької хвилі"
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.