Новости Экономика бензин цены

Вчора столичні водії були неприємно здивовані новими цінами на АЗС

base article image

Бензин та дизпаливо подорожчали відразу на 37 копійок, різко перестрибнувши психологічний рубіж в 8 гривень.

Дизпаливо зросло в ціні з 6,90-6,95 грн. до 7,37 грн., А-95 — з 7,95-7,98 грн. до 8,35 грн. У регіонах ціни зросли не скрізь. Наприклад, у Донецьку, Одесі та Криму вони поки не сягнули 8 грн., а у Львові продають бензин і по 8,35 грн., як у Києві.

Самі трейдери кивають на "бодягу" — зазначив, що передумови для зростання були, адже оптові ціни підвищилися за останні тижні суттєво, протте такого різкого стрибка не очікувалося. Винна, на його думку, все та ж дешева "бодяга", яку і обирають водії, а інші торговці через падіння обсягів продажів змушені підвищувати ціни, щоб утримати свої доходи. "Як тільки Кабмін наведе лад з" бодягою", перекривши їй шлях до споживача, ціни стануть більш прогнозованими і стабільними. Сьогодні об'єктивна ціна на А-95 — близько 8,05-8,10 грн./л", - вважає С. Куюн.
 
Заступник директора науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев зауважив, що бензин повинен був почати плавне подорожчання ще два тижні тому: через зростання цін у великому опті на 1000 грн. за тонну А-95. "Щоб не втратити прибуток, роздріб повинен був підвищити ціни на 3-5%, це 30-35 коп., що і відбулося. Але напевно уряд найближчим часом «нагне» трейдерів і бензин подешевшає до 8 грн.", - упевнений він.

Джерело в Мінпаливенерго повідомило, що на 24-26 березня заплановано засідання оновленої експертно-аналітичної групи при Кабміні, яка визначає ціновий коридор на нафтопродукти. "Питання обгрунтованості підвищення буде одним з головних. У лютому трейдери мали прибуток до 1,5 грн. на літрі А-95, в середині березня — 1,0-1,05 грн.. Сьогодні хочуть знову 1, 5 грн./л, хоча почалося збільшення споживання і можна заробити на обсязі продажів. Уряд навряд чи погодиться з їх бажанням отримати 20% навару ".

За матеріалами: Сегодня

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.