Новости Экономика світовий банкукраина

Світовий банк назвав 3 завдання для України

base article image

Світовий банк вважає основними завданнями української влади стабілізацію державних фінансів, стимулювання приватних інвестицій і реформування фінансового сектора.

Про це сказано в статті директора СБ по Україні, Білорусі й Молдові Мартіна Райзера, опублікованій в "Инвестгазете".

"Україна повинна вирішити три взаємозалежні завдання. Необхідно стабілізувати державні фінанси й відновити довіру до них...Необхідно стимулювати приватні інвестиції...Необхідно перебудувати фінансовий сектор", - сказано в статті.

Основними елементами стабілізації держфінансів Райзер назвав прийняття реалістичного державного бюджету на 2010 рік, прийняття нового закону про держзакупівлі, а також урегулювання проблеми невідшкодування державою податку на додану вартість.

Реалістичний держбюджет, на думку директора СБ по Україні, Білорусі й Молдові, має передбачати скорочення витрат, зокрема за рахунок реформування пенсійної системи, підвищення тарифів на енергоносії, ліквідації пільг із ПДВ і схем мінімізації податків.

Основними елементами стимулювання приватних інвестицій Райзер назвав дерегуляцію економіки й стимулювання конкуренції.

"Україні варто націлитися, принаймні, на 30%-е скорочення видів діяльності, які підлягають ліцензуванню, і ввести "регуляторну гільйотину" для усунення зайвих стандартів радянського періоду в контексті гармонізації з ЄС", - сказано в статті.

Основними елементами реформування фінансового сектора Райзер назвав вирішення проблеми безповоротних кредитів, відновлення довіри до сектора, посилення незалежності Національного банку.

СБ підкреслює, що нове керівництво країни має донести громадянам, що такі реформи в їхніх інтересах.

Проведення українською владою таких реформ, як переконаний Райзер, одержить підтримку з боку міжнародних партнерів України, зокрема з боку Світового банку. 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.