Новости Экономика кризисукраинатовариевропа

Українські товари стали дефіцитом

base article image

Внаслідок економічної кризи експорт українських товарів у Європу впав у два рази — до $9,5 млрд.

Українські підприємства не змогли утриматися на європейському ринку: обсяги поставок продукції в ЄС знизилися на 47,6% - до $ 9,5 млрд., а частка європейського ринку в структурі українського експорту — з 27,1% до 23,9%.

Найбільше обсяги експорту зменшилися до країн-споживачів української сировини. У відносних показниках найбільше впав експорт товарів в Ірландію — на 85,4%, в абсолютних — в Італію та Польщу — на $ 1,68 млрд. (-57,9%) і $1,13 млрд (-48,2%) відповідно . Помірне зниження продемонстрував експорт в Францію (на 13,9% - до $ 0,44 млрд.), Німеччину (на 32,1% - до $ 1,24 млрд.) та Іспанію (на 34,5% - до $ 0,57 млрд.). Португалія стала єдиною країною, де обсяг українського експорту виріс (на 0,7% - до $ 63,6 млн.).
 
Постраждала Україна від посилення конкуренції на ринку ЄС, вважає президент Українського національного комітету Міжнародної торгової палати Володимир Щелкунов. "До кризи багато європейських виробників приділяли менше уваги своєму ринку, а тепер вони посилили конкуренцію. До того ж українська продукція часто не відповідає стандартам ЄС, що робить нашу присутність ще більш вразливою", - сказав він.

За матеріалами: Коммерсант-Украина

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.