Новости Экономика ценысахарапк

Зростання ціни цукру – результат прорахунків держави - МінАПК

base article image

Стрімке зростання ціни на цукор – результат прорахунків у плануванні, допущених державою.

Про це сказав міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк у ефірі «5 каналу».

«Якби ми своєчасно проінформували аграріїв, що ціна на цукор буде стрімко зростати, і дефіцит цукру буде протягом 5 років, бо у США та Бразилії активно почали використовувати цукрову тростину для виробництва біопалива, а Індія зменшила посіви цукрового буряку, такого би не сталося», - сказав він.

Міністр повідомив, що у міністерстві з питань агрополітики повинен працювати потужний аналітичний центр, який би інформував сільгоспвиробників, що найближчим часом буде вигідно вирощувати. «На сьогодні такий центр не працює, але ми намагаємося відновити його роботу», - підкреслив він.

«Враховуючи те, що ми у минулому році не досіяли цукрового буряку, не зібрали потрібний обсяг врожаю, не виробили стільки цукру, скільки потрібно для внутрішніх потреб країни, ми сьогодні маємо певний дисбаланс. Цукру не вистачатиме, десь 200-250 тисяч тон. Разом з міністерством економіки ми працюємо над тим, щоб цей дефіцит покрити, за рахунок квот на ввіз цукрової тростини у обсязі 260 тисяч тон. Скоріше за все, прийдеться робити інтервенцію близько 100 тисяч тонн білого цукру з Білорусі», - сказав Микола Присяжнюк.

І. Носальська

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.