Новости Экономика россияукраинагазтранзит

Україна не викорстовує російський газ без санкції, але Росія все одно незадоволена транзитом

base article image

За минулий рік Росія не фіксувала випадки несанкціонованого вилучення газу під час його транзиту до Західної Європи.

Про це на прес-конференції у Москві заявив заступник голови Державної Думи РФ, президент Російського газового товариства Валерій Язєв, передав кореспондент ГолосUA.

«Сьогодні проблеми крадіжок російського газу Україною немає», - наголосив він. Втім, за його словами, питання забезпечення якісного транзиту газу до Європи через Україну залишається дуже актуальним. Адже Київ утримує певну монополію – на його долю припадає 80 відсотків транзиту усього російського газу, що дуже не подобається Москві, яка намагатиметься диверсифікувати ризики.

  «Є кілька причин, - пояснив Язєв. – По-перше. Україна не завжди дотримується юридично-правових норм, що продемонстрували події початку 2009 року, коли всупереч всім міжнародним хартіям Київ припинив транзит газу. А по-друге, сама українська ГТС дуже зношена. Україна витрачає мізерні суми на утримання самої системи та забезпечення її працездатності Через кілька років ми можемо стикнутися з тим, що просто фізично не зможемо прокачувати через українську газотранспортну систему необхідну кількість газу».

Альтернативою українській газовій системі стануть два газопроводи, що їх вже будує Росія, - «Північний потік» та «Південний потік» - в обхід України, мережа труб прокладається по дну, відповідно, Балтійського та Чорного морів. «Північний потік» буде побудований та почне функціонувати вже до кінця наступного року, «Південний потік» - у 2012-2013 роках.

Д. Кляхін

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.