Новости Экономика экономикаукраинамвф

МВФ: Українська економіка виходить із кризи

base article image

Українська економіка поступово виходить з кризового стану.

Про це заявив керівник місії Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Танос Арвантіс на зустрічі з міністром економіки Василем Цушком.

"Протягом останніх двох місяців промислове виробництво в Україні демонструє позитивні результати, а це свідчить про поступове вихід економіки з кризи", - повідомили у прес-службі міністерства економіки з посиланням на заяву Арвантіса, зроблену ним на зустрічі з главою міністерства Василем Цушком.

Відповідно до прес-релізу, міністр проінформував представника МВФ про головні пріоритети роботи уряду, серед яких він виділив оздоровлення державних фінансів і банківської системи, поліпшення інвестиційного клімату в країні.

Крім того, за його словами, значну увагу уряд приділить підготовці до проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року, детінізації економіки, а також відновлення розвитку економіки країни шляхом впровадження реформ.

Нагадаємо, місія МВФ під керівництвом Т.Арвантіса працює в Києві з 24 березня по 2 квітня. Плануються дискусії з органами влади щодо економічної програми, яка могла б бути підтримана Фондом.

МВФ восени 2008 року прийняв рішення про виділення Україні кредиту близько 17 млрд. дол. у рамках програми stand-by. З трьох виділених траншів на загальну суму майже 11 млрд. дол. перший в розмірі 4,5 млрд.дол. у листопаді 2008 року отримав Нацбанк, проте вже другий, в травні 2009 року, у розмірі 3 млрд. дол. був поділений навпіл між НБУ і урядом, а третій, у серпні , на 3,5 млрд.дол. повністю пішов уряду, щоб полегшити виконання бюджету і закупівлю природного газу.

Виділення четвертого траншу в розмірі 3,8 млрд.дол. було заплановано на листопад 2009 року за підсумками третього перегляду програми. Місія Фонду завершила роботу в Києві наприкінці жовтня, однак не зробила позитивного заяви про завершення перегляду. МВФ неодноразово публічно наголошував, що очікує формування консолідованої позиції української влади в питанні реалізації антикризових дій та прийняття держбюджету на 2010 рік.

За матеріалами: Корреспондент

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.