Новости Экономика симоненкогазконсорціум

Газовий консорціум має бути запорукою енергетичної стабільності на всьому Євразійському просторі - П.Симоненко

base article image

“На жаль, але переговори глав урядів України і Росії, які відбулися у Москві, не дали відповіді на головні питання подальших відносин між нашими державами, в першу чергу, як і на яких умовах буде вибудовуватися енергетичне співробітництво, якою буде ціна на газ у 2010 році, які компенсаційні механізми передбачаються у зв”язку з зростанням світових цін на енергоносії тощо”. Про це заявив лідер українських комуністів Петро Симоненко.

Петро Симоненко переконаний, що попри всі спекуляції так званих “патріотів” навколо створення міжнародного газотранспортного консорціуму, про “здачу національних інтересів”, про “анексію Росією нашої газотранспортної системи” та інше безглуздя, такий консорціум економічно вигідний всім його майбутнім учасникам, як Росії так і Євросоюзу, а головне він вигідний Україні.

“Саме такий консорціум міг би відігравати не просто роль “компенсатора” але й бути запорукою енергетичної стабільності на всьому Євразійському просторі”, - вважає лідер КПУ.

Тому, на переконання Петра Симоненка, найближчим часом саме Україна має представити іншим потенційним учасникам міжнародного консорціуму своє бачення і свій проект.

“Ми повинні бути ініціаторами і ми повинні запропонувати умови створення і механізми управління міжнародним газотранспортним консорціумом, оскільки Україна є і залишиться власниками ГТС”, - заявив Петро Симоненко.

Петро Симоненко також зазначив, що енергетична співпраця України і Росії не обмежується тільки “газовими” питаннями і визначенням ціни на газ у короткостроковій перспективі.

“Україна і Росія мають вибудовувати комплексну програму співробітництва в енергетичній сфері. Це і взаємні інвестиції у нафтопереробну і нафтовидобувну галузі. Наприклад, що поганого коли Кременчуцький нафтопереробний завод буде мати безперебійні поставки татарської нафти на прийнятних умовах та за прийнятними цінами”, - сказав лідер українських комуністів.

Петро Симоненко також підкреслив, що не аби яке значення для енергобезпеки України має атомна енергетика.

“Разом Україна і Росія спроможні вирішити багато питань, в тому числі і таких, які стосуються захоронення ядерних відходів, постачання ТВЕлів на наші АЕС, будівництво нових блоків на українських АЕС. Разом, використовуючи спільний досвід і науково-виробничий потенціал, ми могли розробити і реалізувати програму по будівництву на Україні заводів по збагаченню урану тощо”, - переконаний Петро Симоненко.

Лідер комуністів наголосив, що в комплексі, всі ці спільні проекти і будуть тими “компенсаторами”, які захистять, в першу чергу українську економіку, українського споживача від тих негативів, які пов’язані з стрибками світових цін на енергоносії.

“Переконаний, що всі ці питання невідкладні і попередні домовленості між нашим Урядом і Урядом Росії, а також узгодження позицій щодо створення міжнародного газотранспортного консорціуму мають бути досягнуті ще до запланованої на травень зустрічі президентів України і Росії”, - заявив Петро Симоненко.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.