Новости Экономика таможенный союзукраинароссия

Експерти пояснили, чому Україні не треба в Митний союз

base article image

Вступ у Митний союз не може гарантувати різного роду економічних преференцій.

Про це заявив експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут на прес-конференції, передав кореспондент Голос.

За його словами, вступ України в Митний союз Росії, Білорусі та Казахстану, як про це казали деякі посадові особи держави, є непродуманим кроком. На його думку, таке членство передбачає певні ризики для України, про що свідчить яскравий приклад Білорусі, яка днями подала до суду на Росію.  

У зв'язку з цим, говорячи в контексті візиту голови українського уряду Миколи Азарова в Москву, О. Нарбут зазначив, що участь України в Митному союзі не гарантує відміну експортного мита на газ. “У Москві пояснили, чому ціна на газ така висока: бо є експортне мито, яке складає 30% для газу. Але цей дисбаланс можна відновити, якщо ви (Україна — ред.) — у Митному союзі, тому на вас це експортне мито не розповсюджується”, - сказав він.
 
Але, на його думку, “експортне мито — всього-на всього гарна казка”. “Якщо проаналізувати все, що відбувається, то звернемо увагу на те, що Міністерство юстиції Білорусі звернулося у внутрішній суд СНД з питанням про визначення доцільності застосування експортного мита до тих товарів, на які мито не має розповсюджуватися, відповідно до міжурядових угод... По суті, має існувати безмитна зона вільної торгівлі”, - зазначив він, нагадавши, що Росія порушила щодо Білорусі відповідні угоди.

“Тому Митний союз не гарантує преференцій”, - резюмував він.

Як повідомляв Голос, 25 березня Міністерство юстиції Білорусі звернулося до Економічного суду СНД з позовною заявою про правомірність стягування експортних митних зборів на нафтопродукти і нафтохімічну сировину, яка поставляється з Росії до Білорусі. У Білорусі стверджують, що “застосування митних зборів на продукти переробки нафти, використовувані як хімічна сировина в безперервних виробничих процесах, серйозно ускладнило, а з окремих позицій — привело до повного припинення постачань таких продуктів на нафтохімічні підприємства Білорусі”. По суті це означає загрозу повної зупинки роботи ряду найбільших підприємств нафтохімічного комплексу Білорусі. У повідомленні підкреслюється, що білоруська сторона неодноразово піднімала питання про правомірність і законність дій РФ на всіх рівнях і у всіх форматах.

А. Йовик


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.