Новости Экономика украинагазкризис

В Україні можливі нові газові кризи - Соколовський

base article image

В Україні можливі нові газові кризи.

Про це заявив на прес-конференції в Києві колишній уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

Експерт пояснив це припущення тим, що наразі НАК «Нафтогаз України» є майже банкрутом, а при такій складній фінансовій ситуації ми не зможемо нормально підготуватися до осінньо-зимового періоду.

Б.Соколовський заявив, що за таких умов, по-перше, не буде закуплено достатню кількість газу для підземних сховищ, щоб спокійно підтримувати режим транзиту і внутрішнього постачання.

«А це має бути близько 22-24 мільярдів кубів газу. Просто не буде грошей на це », - відзначив експерт.

По-друге, може не вистачити коштів на те, щоб забезпечити нормальні сервісно-ремонтні роботи в літній період, каже колишній уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки.

За словами Б.Соколовського, це загрожує російській стороні і Європі збоями в транзиті, який буде означати величезні збитки для Росії. Росіяни цю загрозу розуміють, відзначає експерт:

«Я абсолютно точно знаю з особистих розмов з окремими керівниками« Газпрому », що вони це розуміють. І кажуть, що якимось чином потрібно вирішувати фінансові проблеми НАК «Нафтогаз України», поки немає обхідних маршрутів».

За матеріалами: Главред


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.