Новости Экономика бюджетазаровтимошенко

Бюджет уряду Азарова буде схожий на бюджет уряду Тимошенко – економіст

base article image

Бюджет уряду Азарова буде схожий на бюджет уряду Тимошенко.

Таку думку висловив економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь у коментарі кореспонденту ГолосUA.

«Якихось суттєвих змін у бюджет-2010 не можна внести. Більше того, я вважаю, що суттєвої різниці між тим проектом, який подавав попередній уряд, і бюджетом, який буде ухвалений новим урядом, не буде. Це станеться через те, що основні виплати чітко обмежені, і їх не можна або зменшити, або збільшити. Бюджет-2010 буде схожим на бюджет попереднього року, який, у свою чергу, був схожий на попередній бюджет», - сказав він.

За словами фахівця, це відбувається завдяки тому, що найбільшу частину бюджету складають поточні видатки, які не можна скорочувати. З іншого боку, не відбувається якихось змін у податковому полі. Тобто, не відбувається зміни ставок податків, не змінюється база оподаткування. «Ми досить обмежені як по прибутковій, так і по видатковій частині». – наголосив він.

О. Жолудь вважає, що досконалий бюджет має формуватися за принципом довготривалого бюджетного прогнозування. «Зараз все йде до довготривалого бюджетного прогнозування, яке має створювати можливість для ухвалення багаторічних бюджетних програм. За програмним підходом кожного року повинна йти перевірка того, наскільки успішна та чи інша програма, чи треба на неї надавати фінансування наступного року. Це коректний підхід, але ми на нього будемо переходити, я вважаю, дуже й дуже поступово», - підкреслив Олександр Жолудь.

І. Носальська

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.