Новости Экономика бюджетдефицит

Український бюджет має «сірий» прихований дефіцит - економіст

base article image

В українському бюджеті й попереднього, і 2010 року, присутній «сірий» прихований дефіцит.

Про це повідомив економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь у коментарі кореспонденту ГолосUA.

«Як і у минулому році, ми матимемо певний додатковий «сірий» дефіцит. Його офіційно не визнають, але він накопичується за рахунок державного боргу, а не за рахунок прибуткової частини», - сказав він.

За словами фахівця, у цьому році також буде проходити рекапіталізація банків, яка відбувається за рахунок державного боргу і формально мала би вноситися у дефіцит. Буде підтримка з боку держави НАК-«Нафтогазу», теж за допомогою державного боргу і тому формально мала би записуватися у дефіцит.

«Якщо підсумувати всі ці дефіцити, я думаю, можна казати десь про 8% дефіциту держбюджету. Хоча через те, що вони кожен окремо, і наприклад, «Нафтогаз» ще за позаминулий рік свою статистику нормально не подав, а не те, що за минулий, ці оцінки насправді доволі умовні», - наголосив Олександр Жолудь.

Нагадаємо, за оцінками екс-міністра фінансів Віктора Пинзеника загальний (разом з прихованим) дефіцит минулорічного бюджету становив 11%.

І. Носальська

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.