Новости Экономика укрзализныцяльготы

Світовий банк радить "Укрзалізниці" скасувати пільги для підприємств ГМК

base article image

Світовий банк запропонував Мінтрансзв’язку урегулювати тарифи на вантажні і пасажирські перевезення з метою скасування пільг на перевезення залізницею продукції гірничо-металургійного комплексу.

Про це йшлося під час зустрічі керівництва Світового банку та Міністерства транспорту та зв'язку України, повідомили у прес-службі відомства.

«Усе це впливає на економіку підприємства. Укрзалізниця не може бути самодостатньою структурою коли вона працює за межею рентабельності», - сказала керівник спільного проекту Укрзалізниці та Світового банку Марта Лоренс.

Зважаючи на наміри Світового банку до співпраці, Мінтрансзв’язку погоджується з необхідністю припинення надання преференцій тим компаніям, які є рентабельними, за рахунок Укрзалізниці. «В той же час, враховуючи економічну ситуацію в країні, інші фактори соціального характеру, ми будемо йти цим шляхом м’яко та поступово», - сказав міністр транспорту та зв’язку України Костянтин Єфименко.

Костянтин Єфименко підкреслив, що Україна надзвичайно зацікавлена в нарощуванні свого потенціалу, а за цим, у першу чергу, стоїть зміцнення її позицій та вдосконалення інфраструктури. «Україна – транзитна держава, це унікальний стратегічний міст між Європою та Азією. Водночас ми чітко розуміємо, що транзитна країна – це не просто місце на мапі, це серйозна інфраструктура, безперебійно функціонуючий транспортно-дорожній комплекс з великими можливостями та потенціалом. Щоб не стояти на місці, а розвиватися, нам потрібні надійні партнери та потужні інвестори», - наголосив він.

Під час зустрічі сторони обговорили проекти, які вже реалізуються в України (мова йде про проект Укравтодору «Покращення автомобільних доріг та безпеки руху» на суму 400 млн. дол.), а також ті, що знаходяться на стадії підготовки та ініціювання.  

Нині у стадії підготовки перебуває проект Укрзалізниці вартістю 500 млн.дол., який передбачає підвищення пропускної спроможності залізничного напрямку Знам’янка-Долинська-Миколаїв-Херсон-Джанкой. За кошти, отримані від Світового банку, планується побудувати другу колію, електрифікувати дільниці та модернізувати автоматику, телемеханіку та зв'язок. Ще одним проектом, що може бути невдовзі реалізований у нашій державі, є проект Укравтодору «Київ-Харків-Довжанський» (від м. Лубни до м.Полтава).


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.