Новости Экономика птицяэкспорт

Україна нарощує обсяги експорту м'яса птиці

base article image

Стійкі тенденції збільшення експорту і скорочення імпорту м'яса птиці в 2009 році зберігаються і в поточному періоді.

Про це заявив заступник генерального директора Української аграрної конфедерації Олександр Ярославський, повідомили у прес-службі УАК.

Завдяки активному розвитку вітчизняних птахівничих підприємств обсяг експорту м'яса птиці в 2009 році, в порівнянні попереднім роком, збільшився в 2,3 рази. За січень 2010 р. зростання склало вже 2,6 рази по відношенню до січня 2009 р. Обсяги поки невеликі, продовжує експерт, але тенденція дуже позитивна.

Аналогічна ситуація з експортом яєць, вартість якого за січень поточного року склала 5,7 млн. дол США, що в 4,4 рази більше минулорічного показника (1,3 млн.).

Відповідним чином змінюються обсяги імпорту м'яса птиці. За січень-лютий 2010 року його було ввезено 14,2 тис. тонн, що становить менше половини (48%) обсягу, ввезеного за аналогічний період 2009 року. Зниження імпорту відбулося попри 15-відсоткове зниження ціни американськими імпортерами, які частково втратили російський ринок збуту.

Отже, підсумував А. Ярославський, українським виробникам м'яса птиці в 2010 році буде значно легше конкурувати з імпортною продукцією, значну присутність якої на внутрішньому ринку в 2009 році обмежувало можливості підвищення ціни
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.