Новости Экономика таможняэкономика

Українська митниця виведе внутрішній ринок з тіні

base article image

Українська митниця повинна вивести внутрішній ринок з тіні.

Таку думку висловив голова Державної митної служби України Ігор Калєтнік під час наради з керівниками митних органів, повідомила прес-служба митниці.

«Головним завданням митних органів є виведення внутрішнього ринку з тіні... Для цього в нас є достатньо інструментів та важелів впливу», - сказав Ігор Калєтнік.

Реалізація цього завдання, за його словами, передбачає також створення рівних конкурентних умов для всього бізнесу. Митні органі мають працювати за єдиними підходами, не залежно від географічного розташування та навантаження. Як наголосив посадовець, митниця має перебудуватися, акцент повинен зміститися на ефективне надання адміністративних послуг фізичним особам та суб’єктам підприємницької діяльності.

І. Калєтнік переконаний, що працівники митники митних органів повинні усвідомлювати, що у фіскальній складовій своєї роботи працювати тільки з митною вартістю – неефективно, акцент має ставитися на забезпеченні достовірності декларування. Іншими словами, має бути підвищений контроль за визначенням коду товару (від нього залежить ставка мита) та кількісних показників. Ці заходи передусім направлені на так званий „тіньовий” сектор, робота саме в цьому напрямку призведе до „детінізації” імпорту. В результаті цієї роботи Митна служба може збільшити надходження до державного бюджету щонайменше на 20 млрд. грн.

Голова митниці відзначив, що мета роботи митної системи на ближчий час – змінити стереотип сприйняття бізнесом митниці, як ворога. «Ми простягаємо руку бізнесу, адже без розуміння, що митниця і бізнес є партнерами, про ефективну співпрацю говорити буде складно», - зазначив він. 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.