Новости Экономика черкасыземля

У Черкасах збільшать базову вартість землі

base article image

Міська влада Черкас планує з 1 липня збільшити плату за землю. На найближче засідання сесії Черкаської міської ради виноситься два проекти рішення: про затвердження базової вартості землі та запровадження орендних ставок на землю.

Про це кореспонденту ГолосUA повідомили у прес-службі міськвиконкому.

Міський голова Черкас Сергій Одарич переконаний, що ці рішення “урівняють” положення тих підприємців, які мають земельні ділянки у постійному користуванні, та тих, що орендують землю.

“На сьогодні у Черкасах існує певна несправедливість у сплаті за землю. Є низка підприємців, які мають земельну ділянку під своїм бізнесом у постійному користуванні, а є ті, що орендують землю. Так от, перші сплачують 1% від нормативної грошової оцінки землі, а другі: від 3% до 7 %. Таким чином підприємці перебувають у різних фінансових умовах. Цю “несправедливість” ми маємо намір ліквідувати, запровадивши нові зменшені ставки на землю та піднявши базову вартість землі” — розповів Сергій Одарич.

Таким чином, міська влада планує відкорегувати показники грошової оцінки землі. Нині вона складає 69 грн. 35 коп за метр квадратний. За словами Сергія Одарича, це один з найнижчих показників в Україні.

“Востаннє грошова оцінка землі у Черкасах проводилася в 2001 році. За законом вона має переглядатися і затверджуватися не рідше, ніж один раз на 5-7 років. Коригування нової оцінки землі дозволить збільшити вартість метра квадратного до 127 грн. 48 коп. Ми плануємо, що нова грошова оцінка вступить у силу з 1 липня 2010 року” — зазначив міський голова.

В. Середа


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.