Новости Экономика бюджеткоштивикористання

Для ефективного використання бюджетних коштів повинні працювати два Закони — економіст

base article image

Для ефективного використання бюджетних коштів повинні працювати два закони — Закон “Про дежзакупівлі” та Закон “Про принципи державної допомоги”.

Таке переконання висловив керівник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський на прес-конференції у Києві, передав кореспондент ГолосUA.

“Ефективність використання бюджетних коштів — це наявність двох чітких Законів. Перший — про держзакупівлі, який начебто прийняли, а потім зняли. Тут треба встановлювати контроль. Думаю, що вже давно треба було прийняти й Закон про принципи державної допомоги у країні. Якщо цього не буде, надалі всі питання розглядатимуться у ручному режимі”, - сказав він.

Якщо цього не зробити, вважає керівник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, в Україні й надалі розвиватиметься лоббізм.

“Я не проти того, щоб підписувалися меморандуми з окремими галузями, але потрібно, щоб ця допомога мала чітке економічне обгрунтування. У противному випадку лоббізм, який існує на сьогодні, буде і надалі розвиватися. Але треба пам'ятати, що інтереси навіть найбільших секторів і найбільших платників податків абсолютно не тотожні національним економічним інтересам. Для нас абсолютно неприйнятна модель, яка реалізується у сусідів, де говорять, що те, що гарно для “Газпрому” — гарно для держави. Ці речі треба розводити”, - наголосив Ігор Бураковський.

І. Носальська

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.