Новости Экономика газукраинароссия

Російський газ для України подорожчав

base article image

З 1 квітня російський газ повинен подорожчати для України на 15-25 доларів або до 320-330 доларів за 1000 кубометрів. Про це повідомив прес-секретар НАК «Нафтогаз» Віталій Землянський. Точна цифра буде відома до кінця цього тижня.

За угодами, укладеними Юлією Тимошенко і Володимиром Путіним у січні 2009 року, ціна газу для нашої країни змінюється раз на квартал і визначається в залежності від цін на нафтопродукти за останні 9 місяців. Так як вони ростуть - то, відповідно, росте і ціна газу для України. Втім, це ще півбіди. Врешті-решт, ринок є ринок. Головна проблема в тому, що в цьому ж договорі у формулі був закладений високий коефіцієнт «450». Через це зараз ми споживаємо газ дорожче, ніж Німеччина.

Втім, соратники Юлії Тимошенко в цьому нічого поганого не бачать. «Немає лиха без добра, висока вартість газу змусить нарешті зайнятися модернізацією підприємств металургії та хімпрому, щоб зменшити споживання газу», - сказав тіньовий міністр паливно-енергетичного комплексу Олександр Гудима.

За словами В. Землянського, незважаючи на збільшення вартості імпортованого газу, його ціна для українських споживачів (промисловість, ЖКГ, населення) поки не зміниться. Як і раніше збитки від продажу НАК «Нафтогаз» буде брати на себе. Нинішній уряд сподівається домовитися з Росією про зниження для нас ціни. Але переговори йдуть туго. Але йдуть.

«На 15 квітня заплановано засідання міжурядової комісії в Москві, на якому можуть бути проміжні результати, - прес-секретар прем'єра Миколи Азарова Віталій Лук'яненко. - Вирішиться ж питання в травні - на зустрічі Януковича і Мєдвєдєва».

За матеріалами “Сегодня”.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.