Новости Экономика зарплатазакон

Позбавитися тіньової зарплати допоможуть зміни до законодавства - експерт

base article image

Вивести заробітну плату з тіні допоможуть зміни до законодавства.

Таку думку висловив президент Спілки податкових консультантів України Леонід Рубаненко сьогодні на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, однією з причин того, що роботодавці видають зарплати в конвертах є їх невпливовість на роботу фондів соціального страхування. Останнім часом, зауважив експерт, фонди збільшили свої капітали та кількість працівників, проте краще працювати не стали. І саме це, на думку Л. Рубаненка, й турбує роботодавців, які дають гроші в ці фонди і не мають можливості впливати на їх розподіл.

«Тільки коли буде нормальна довіра в суспільства до держави, до інститутів держави, буде можливість зробити один одному крок на зустріч. Що треба для цього зробити: треба вносити зміни до законодавства. У першу чергу до пенсійного законодавства і друге - до законодавства про фонди соціального страхування. Якщо будуть проведені якісь інституційні, законодавчі зміни по Пенсійному фонду і Фонду соціального страхування – це приведе до зменшення навантаження на Фонд оплати праці, і тільки це буде тим кроком, який допоможе вивести заробітну плату з тіні», - зазначив Л. Рубаненко.

М.Олексевич

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.