Новости Экономика криворіжстальинвестиции

Новий власник “Криворіжсталі” не виконав 80% інвестиційних зобов'язань

base article image

За 5 років приватизації “Криворіжсталь” новий власник не виконав 80% інвестиційних зобов'язань.

Про це сказав голова профкому “Арселор Мітал Кривий Ріг” Юрій Бобченко на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

Він наголосив, що з 19 пунктів у соціальній сфері інвестиційних зобов'язань, взятих на себе після купівлі “Криворіжсталі” не виконується 80%, і в повній мірі виконується лише один пункт — оздоровлення робітників підприємства.

“У порівнянні з 2005 роком показник оздоровлення робітників і справді збільшився. Саме на цю галузь власник витрачає найбільше коштів”, - сказав він.

Однак, за словами Ю. Бобченка, суттєво знизився рівень росту зарплати робітників. “Якщо говорити про співвідношення темпів підвищення заробітної плати на підприємствах та інфляції в Україні, то, наприклад, до 2005 року інфляція в країні завжди була нижча, ніж ріст заробітних плат. Так, у 2003 році інфляція складала 8,2%, а ріст зарплат — 25%, у 2007 році інфляція складала 16,6%, а зарплата — 22%, у 2008 році цей розрив став ще меншим”, - зауважив він.

Окрім того, за словами голови профкому, згідно з умовами, досягнення до 2010 року рівня заробітної плати повинно бути не менше, ніж розмір, передбачений мінімальним галузевим стандартом оплати праці. Бобченко зазначив, що з початку 2010 року рівень зарплати на підприємствах повинен був сягнути величини 6,96 прожиткових мінімумів — цього досягнуто не було.

“Сьогодні “Арселор Мітал Кривий Ріг” знаходиться на 4 місці за рівнем заробітної плати. Також знизився рівень будівництва житла на підприємствах. Якщо з 2000 до 2005 року було видано 1187 квартир, то після 2005 — лише 144”, - підкреслив посадовець.

За словами Ю. Бобченка, знизився і рівень чисельності персоналу на підприємствах. “У 2005 році чисельність на підприємтвах складала 56 тис. 891, то на лютий 2010 рік вона складає 37 тис. 782 робітники. Значно погіршився і технічний рівень на підприємствах — майже 90% техніки підлягає зносу”, - сказав він і додав: “Складається враження, що новий власник хоче, аби підприємство приносило прибуток, робітники працювали багато у невідповідних умовах і практично задарма”.

Також голов профкому наголосив, що Фонд держмайна, який визнав виконання своїх інвестиційних зобов'язань “Арселор Мітал Кривий Ріг” задовільними, сприяв тій ситуації, що невиконання обов'язків залишається поза увагою держави.

О. Каретнікова

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.