Новости Экономика сахарцены

В Україні різко подешевшав цукор

base article image

Ціни на цукор в Україні, які били усі рекорди на початку 2010 року, різко впали.

Станом на 7 квітня ціна білого піску в опті складає близько 7 тис. гривень за тонну.

Про це пише газета "Дело" із посиланням на дані Української аграрної конфедерації.

Таким чином вартість цукру трохи більше ніж за місяць впала на чверть. Ще в лютому за тонну продукту просили 9,4 тис. гривень.

Зниження цін на цукор обумовлено в першу чергу збільшеною потребою у вільних коштах сільгоспвиробників, яким потрібно проводити посівні роботи.

"Фермери викидають на ринок запаси цукру, залучаючи кошти під посівну кампанію", - пояснює начальник відділу маркетингу компанії "Астарта" Світлана Романченко.

Як відзначають фахівці аналітичного департаменту Української аграрної конфедерації, на зниження вартості цукру також вплинув обвал цін на світових ринках - з 755 доларів за тонну в кінці січня до 504 доларів зараз.

На думку виконавчого директора "Цукрового союзу "Укррос" Володимира Григоревського, ціни на цукор ще більше впадуть у середині квітня. Саме на цей період намічені поставки на внутрішній ринок бразильського сирцю.

"Наша компанія розраховує, що середня ціна на цукор в Україні за результатами року складе 6,5-7 тис. гривень за тонну", - констатував Григоревський.

На сьогодні об'єктивних причин для повторного стрибка цін і повернення до рівня 9 тис. гривень за тонну учасники ринку не бачать, однак не беруться прогнозувати, як поведеться ринок через кілька місяців.

"У грудні ми теж не припускали, що буде такий ажіотаж. Все можливо, особливо влітку, коли попит максимальний", - каже Світлана Романченко.

Рівень цін буде залежати від політики уряду, зокрема щодо питання імпорту сирцю.

На сьогодні у чиновників немає точних даних про обсяги запасів цукру на ринку - оцінка МінАПК різниться від 460 тис. до 1 млн. тонн.

Як заявив віце-прем'єр з питань АПК Віктор Слаута, зараз уряд проводить перевірки. Після цього буде прийнято рішення щодо додаткового імпорту цукру на ринок.

Згідно з даними Мінекономіки, станом на початок березня були видані ліцензії на імпорт 233 тис. тонн сирцю. 

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.