Новости Экономика угольшахти

У Мінвуглепромі готові віддати галузь у приватні руки

base article image

Міністерство вугільної промисловості готує «Концепцію реформування вугільної галузі».

Про це повідомив міністр вугільної промисловості Юрій Ященко.

За його словами, сьогодні практично всі державні вугільні підприємства фінансово незбалансовані. «Більшість з них фактично банкрути, які за ринкових умов продовжують функціонувати лише за рахунок надання державної підтримки... Колосальний дефіцит інвестиційних ресурсів призвів до згортання вуглевидобутку в країні. Тому вугільна галузь України потребує реформування», - наголосив він.
 

При цьому міністр запевнив, що необхідно зупинити зниження видобутку і наростити обсяги виробництва вугілля. «На всіх підпорядкованих Мінвуглепрому підприємствах важливо підвищити ефективність використання людських ресурсів і техніко-технологічний рівень роботи шахт, а також оптимізувати структуру управління галуззю. Це повинно створити умови для залучення в галузь ефективного стратегічного інвестора. Ми вже почали готувати необхідні зміни до «Концепції реформування вугільної галузі». До кінця поточного року має бути затверджена нова державна цільова програма розвитку вугільної галузі», - сказав Ю. Ященко.
 

Відповідаючи на уточнююче запитання, чи не проти відомство передати вуглевидобувні підприємства галузі у приватні руки, Ю. Ященко зазначив: «Система ціноутворення у вугільній галузі, що передбачає держпідтримку підприємств, не стимулює їх до оптимізації виробничих витрат і збільшення обсягів видобутку. Тому я позитивно ставлюся до процесів залучення в галузь приватних власників».

За матеріалами: Коммерсант-Украина

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.