Новости Экономика правительствобизнесналоги

Бродський хоче влаштувати бізнесу 1,5-річні кредитні канікули

base article image

В уряді готують підприємцям кредитні канікули до 18 місяців, протягом яких вони без санкцій і штрафів зможуть не виплачувати тіло кредиту.

Про це йдеться в проектi закону «Про призупинення заборгованості малих і середніх суб'єктів підприємницької діяльності перед банками-кредиторами».

Банкіри вважають, що канікули не можна надавати всім позичальникам, бо це викличе зростання шахрайства та збитків банків.

Кажуть, здійснити ідею можна, якщо НБУ продовжить терміни кредитів рефінансування і полегшить резервування за поганими позиками.

Очікується, що малий і середній бізнес зможе вимагати від банків кредитні канікули, протягом яких вони будуть платити лише відсотки за позиками,

«Виплата основної суми боргу буде відстрочена, а банк не зможе нараховувати боржникові комісію, штрафи і підвищувати процентну ставку», - йдеться в законопроекті Держкомпідприємництва.

У законі планується прописати причини відмови позичальникові в наданні канікул і визначені групи клієнтів, що мають право на них, скажімо, позичальники з простроченням менше 180 днів, йдеться в повідомленні комітету.

Голова комітету Михайло Бродський навіть заявив, що кредитні канікули планується запровадити для всіх.

«Держава повинна захистити своїх громадян, а не тільки представників бізнесу, дозволивши їм отримувати відстрочку у сплаті тіла кредиту строком до 18 місяців», - сказав він, уточнивши, що відтермінують і погашення споживчих позик.

За даними Нацбанку, 1 січня 2010 року портфель кредитів фізичних осіб становив 233,8 млрд. грн.

За матеріалами: Коммерсант-Украина

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.