Новости Экономика газукраинароссия

Бойко у Москві домовився про те, що вже було у газових контрактах — Гудима

base article image

Міністр палива та енергетики України Юрій Бойко у Москві домовився про збільшення закупівель російського газу, що вже були внесені у газові угоди, укладені попереднім урядом.

Про це заявив народний депутат, представник фракції БЮТ, міністр з питань паливно-енергетичного комплексу опозиційного уряду Олександр Гудима у ексклюзивному коментарі кореспонденту ГолосUA.

“Ті обсяги, які були задекларовані у додатковій угоді, 33,7 мільярдів — базова кількість, плюс-мінус 20% без санкцій. Кожних півроку уряд може задекларувати збільшення на 20%, а може й зменшення. Тобто те, про що буцімто домовився Бойко, є нічим іншим, як передбаченим угодою найбільшим обсягом. Це не є ніякою пільгою з боку України, це нормальний параметр”, - сказав він.

За словами народного депутата, якщо мінімальний обсяг газу, який Україна повинна за контрактом викупити у Росії, становить 27 мільярдів, то максимальний — біля 40 мільярдів.

О. Гудима зауважив, що якщо збільшення обсягів закупівель відбувається у параметрах, визначених угодою, то будь-яке суттєве зниження вартості газу є доволі сумнівним. “На які поступки йде Україна? На жодні. Вона буде відбирати згідно базової ціни. То про що ж Бойко домовився? Це такий легенький обман”, - вважає депутат.

Відповідаючи на запитання, чи може Росія знизити ціну на газ для України у межах прийнятих контрактів, Олександр Гудима сказав: “Росія може все. Але навіщо це робити, якщо в угоді так зазначено? Це не є ніяким збільшенням відбору. Треба їм запропонувати щось, щоб їх це зацікавило. Давайте почекаємо, що скаже Росія стосовно ціни газу, і що ми самі скажемо”.

І. Носальська  


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.