Новости Экономика нафтогазправительство

У прозорості НАК-“Нафтогазу” не зацікавлена жодна влада — експерт

base article image

У прозорості НАК-“Нафтогазу” не був зацікавлений жоден український уряд.

Таку думку висловив заступник директора Науково-технічного центру “Психея” Геннадій Рябцев у коментарі кореспонденту ГолосUA.

“Оскільки “Нафтогаз” є закритою структурою, з 1998 року він використовувався будь-якою владою, у тому числі у власних інтересах. Довести це неможливо, проте те, що він не реформується жодною владою. Ніхто не відкриває, не допускає контролю хоча б не суспільства, а незалежних аудиторів, що там відбувається. Це свідчить про те, що щось приховується. А що може приховуватися, як не великі кошти, непідзвітні нікому”. - сказав він.

За словами експерта, з бюджету “Нафтогазу” завжди фінансувалися політичні партії та виборчі кампанії, хоча довести це неможливо через закритість цієї компанії.

На запитання про те, яким чином компанію НАК-”Нафтогаз” може використовувати діюча влада, Г. Рябцев відповів: “Можуть фінансуватися акції, які покращують ставлення суспільства до нової влади. Наприклад, у бюджеті немає коштів на проведення якихось святкових заходів чи виплат на свята — їх можна взяти з “Нафтогазу””.

Однак, за словами експерта, кошти йдуть не стільки на “соціалку”, як на підтримку промислово-фінансових груп, близьких до влади. “ Компанії, які фінансували Партію регіонів отримали великі збитки, зараз їм потрібно якимось чином компенсувати витрати під час передвиборної кампанії. Звідки брати кошти, як не від торгівлі газом, чи від транзиту?”, - вважає він.

“Там, де є закрита організація, є різні тарифи для різних компаній, там апріорі є проблеми”, - наголосив Геннадій Рябцев.

Нагадаємо, наприкінці минулого року сукупний борг компанії НАК-”Нафтогаз” складав приблизно 1,5 мільярди доларів США.

І. Носальська

 

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.