Новости Экономика есукраинарынок

Україні варто готуватись до виходу на європейський ринок - експерт

base article image

Ринки країн СНД та Китаю можуть бути пріоритетними для України, проте варто готуватись до виходу на європейський ринок. Таку думку сьогодні на прес-конференції висловив доктор економічних наук, голова Всеукраїнської спілки вчених-економістів Олександр Кендюхов, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, на сьогоднішній день з тим продуктом, який дає на експорт Україна, її не чекають ані в Європі, ані в Росії. Тому варто сконцентрувати всі ресурси на створення нових високотехнологічних експортних виробництв. Поки що Україна може вважати пріоритетними ринки СНД та Китаю, оскільки вихід на європейський ринок для України через його сувору стандартизацію обмежений. Проте, на думку експерта, варто сформувати такі виробництва, які будуть стандартизовані й зможуть конкурувати з високоприбутковими державами.

 «Ми повинні на сьогоднішній день досить активно працювати на ринках наших найближчих сусідів, але ми повинні створювати технологічну базу, яка буде розглядати як свій ринок ринки високорозвинутих країн - там де можна отримувати найбільший прибуток. Але для цього потрібно створювати виробництва, сконцентровані на найбільш перспективних ринках, а це потребує в першу чергу негайного створення експертних груп за такими пріоритетними напрямами, як біотехнології, створення нових матеріалів, несировинні джерела енергії, інформаційні технології та телекомунікації з тим, щоб чітко дати прогноз розвитку цих ринків на 20-30 років вперед і забезпечити концентрацію України хоча б у двох-трьох пріоритетних напрямках», - зазначив О.Кендюхов.

М.Олексевич

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.