Новости Экономика правительствобюджет

Виконати усі соціальні обіцянки в бюджеті 2010 уряд не зможе — експерт

base article image

У повному обсязі виконати уся передвиборні обіцянки, щодо соціальних стандартів Кабінет Міністрів у проекті 2010 року не зможе.

Про це сказав експерт з питань бюджету Андрій Новак на прес-конференції.

“Поки що немає в уряду політичної готовності сміливо і твердо сказати, що в такий важкий економічний час треба скорочувати витрати, і не можна виконати в повному обсязі принаймні всі ті соціальні обіцянки, які були до виборів. Вони обіцяють, що всі соціальні виплати будуть сплачувати. Проблема є такою, що, можливо, в цьому році витрати Пенсійного фонду вже будуть рівними доходам державного бюджету. Тобто, таким чином, залучати, в тому числі, кошти МВФ чи будь-які інші кошти уряд буде просто, щоб покривати витрати Пенсійного фонду. І тоді про виконання обіцянок, щодо соціальних стандартів годі й говорити.” -сказав він.

 Експерт наголосив, що основна проблема уряду в тому, що він не робить основного – “не оподатковує тих, кого ще можна оподаткувати”.

“Він не оподатковує тих, кого ще можна оподаткувати, хто досі працює через офшорні схеми, і більше того – не збирається цього робити.” - наголосив економіст.

 Окрім того Андрій Новак переконаний, що Кабінет Міністрів збільшить податкове навантаження на малий і середній бізнес

“Ми чули заяви прем’єр-міністра, що уряд збирається відроджувати практику так званих вільних економічних зон, зокрема, в Донецькій області. Вільні економічні зони в Україні не мають нічого спільного з класичними вільними економічними зонами. Якщо уряд заявляє, що він повертає цю практику, значить він не збирається оподатковувати належним чином тих, кого ще можна оподаткувати. Значить, він буде більшою мірою робити податкове навантаження на малий і середній бізнес, тобто малий і середній бізнес буде в черговий раз розплачуватись за черговий виток кризи”, - сказав експерт.

О. Каретнікова


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.