Новости Экономика армияденьги украинаес

Україна витрачає на одного військового удесятеро менше, ніж Європа

base article image

Шляхом простого підрахунку можна визначити, що у нас на утримання одного військового витрачають 5 тис. доларів США на рік, при тому, що у країнах, які тільки увійшли до НАТО, ця сума становить 20 тис. доларів на одного військового, а в Європі в середньому – 50-60 тис. доларів на рік.

Про це 16 квітня повідомив під час секції «Військово-політична безпека в Центрально-Східній Європі – пошук спільних відповідей» у межах Міжнародного безпекового форуму у Львові голова правління Центру воєнної політики та політики безпеки, генерал Євген Шелест.
«Тобто в середньому для наших 200 тис. осіб, які служать у армії, потрібно близько 32 млрд грн на рік, а реально є понад 8 млрд грн. В перспективі, на 2010 рік ця сума збережеться», - каже Є.Шелест.

За його словами, перспектив, що цього року на українську армію буде виділено обіцяні 13 млрд грн дуже мало.

«Зараз формується нова команда Міноборони, сподіваюсь, вона повернеться до проведення оборонного огляду. Після цього має бути складена нова державна програма розвитку на середньострокову перспективу», - зазначив Євген Шелест.

Також Шелест поінформував, що на громадське обговорення оборонного огляду буде передбачено 1 місяць.

«За цей місяць ми повинні визначити реальність показників, закладних там», - зауважив він.

Характеризуючи ситуацію у оборонній сфері України в цілому, Євген Шелест зазначив: «В першу чергу треба привести до порядку те, що є, а не «Корвети» чи нові танки купувати, яке пропонувала попередня влада. Натомість жодного разу нас не запитали, що нам треба насправді. Сподіваємось, нова влада спитає».

За матеріалами ZAXID.NET
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.